понеделник, 27 мај 2024

ГАЛЕРИЈА

Среќна Нова 2024

Од раскошниот објектив на фоторепортерот на МКД.мк, Роберт Атанасовски излезе галеријата фотографии од главниот плоштад во Скопје пред најлудата ноќ. Разнобојно, украсено, со насмеани и среќни лица на деца и возрасни и Дедо Мраз кој протрчува од дете до дете. Тоа е нашето, кога кудено, кога фалено Скопје, но кое дише широкоградо и кога нема снег и сонце и кога магла се обидува да го обземе. Скопје е едно и единствено и нека нѐ радува секој нов среќен миг и секое ново раѓање во градот. Сите наши читатели нека ги следи многу здравје и бериќет. Среќна Нова година!
Фото:
Роберт Атанасовски

ОСТАНАТО ОД ГАЛЕРИЈА

Статуафест во центарот на Скопје

НАЈНОВИ ВЕСТИ