недела, 26 мај 2024

ГАЛЕРИЈА

Уште една посебна ноќ во Бигорскиот манастир за Велигден (ФОТО)

Неколку илјади верници Христовото воскресени го дочекаа во манастирот Свети Јован Крстител каде што секоја година свештената Бигорска обител ја прави оваа ноќ посебна. Благодатниот оган пристигна пред полноќ по што почна и Велигденската богослужба. Еве како тоа изгледаше во објективот на нашиот фоторепортер Роберт Атанасовски.

ОСТАНАТО ОД ГАЛЕРИЈА

Статуафест во центарот на Скопје

НАЈНОВИ ВЕСТИ