среда, 29 мај 2024

ГАЛЕРИЈА

Две премиери на Кан

Вчера на Филмскиот фестивал во Кан беа одржани две премиери - Дивиот дијамант (Wild diamond) на Агата Рајдингер (Agathe Riedinger) и петтото продолжение на Мед Макс (Mad Max) на Џорџ Милер (George Miller). На црвениот тепих пред премиерите меѓу другите се појавија и Наоми Кембел, Аља Тејлор-Џој, Крис Хемсворт, Џорџ Милер, Били Зен, Том Бурк... За денеска е предвидена премиерата на новиот фил на Френсис Форд Копола.
Фото:
Луна Китановска

ОСТАНАТО ОД ГАЛЕРИЈА

Статуафест во центарот на Скопје

НАЈНОВИ ВЕСТИ