вторник, 23 јули 2024

Трапановски постигна гол на првиот меч за Данди јунајтед

Ако по утрото се познава денот, Кристијан Трапановски ќе има успешна авантура во Шкотска, македонскиот фудбалер даде гол на својот прв настап во портокаловиот дрес.

Објавено на

часот

Сподели

Данди во пријателски натпревар со 2-0 го победи Анан Атлетик. Мечот се играше во две полувремиња од по 60 минути.

Трапановски беше стартер и го постигна првиот гол на мечот.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ