вторник, 16 јули 2024

Во Тетово цариниците запленија 120 килограми тутун и 19 илјади парчиња цигари

Објавено на

часот

Сподели

Со ова, како што информираат од Царинската управа, е спречен обид за пуштање во промет акцизна стока, за која е избегнато плаќање на акцизни давачки. 

Стоката е привремено одземена, а од страна на Царинската управа против лицето ќе бидe поднесенa кривична пријава до надлежното Основно јавно обвинителство. 

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ