недела, 14 јули 2024
ОЈО бара притвор

Вања била убиена два и пол часа по грабнувањето, од осомничените тројца се во суд, еден во странство, еден во станица

Објавено на

часот

Сподели

Според податоците од МВР И ОЈО кои претходно ги објави МКД.мк  официјално се знае дека убиствата се сторени од користољубие односно заради пари. 

Увид на двете локации каде беа пронајдени телата на исчезнатите денеска извршија јавни обвинители од Основното јавно обвинителство Скопје и од Основното јавно обвинителство Велес.

Издадени се наредби за обдукции на телата на жртвите и за соодветна идентификација. Исто така, издадени се наредби за прибирање и вештачење на сите траги и докази од двете локации. Обдукциите ќе покажат како било извршено убиството на малолетната Вања и на мажот од Велес. 

Официјалните информации се дека Вања била убиена неколку часа откако била киднапирана.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ