недела, 21 јули 2024

Убиство во Тетово (ВИДЕО)

Во тетовската населба Мема вечерва се случи убиство. Граѓаните се вознемирени. Според дел од медиумите на албански јазик, станува збор за продолжение на огнена пресметката меѓу две семејства која пред повеќе месеци започна по едно судско рочиште, а кулминираше кај болницата во Тетово.

Објавено на

часот

Сподели

Со истрел од пиштол убиен е Р.Т. на 40-годишна возраст, објавија медиуми на албански јазик.

На лице место,  се припадници на полицијата и екипи на брзата помош. Пристап на граѓани не е дозволен, а присутен е и јавен обвинител.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ