понеделник, 22 јули 2024

Српски пратеник од киевски Мајдан повикува на протести во Србија (ВИДЕО)

Објавено на

часот

Сподели

„Еве нè во Украина, во Киев, на плоштадот Мајдан. Тука ќе бидеме неколку дена, и од тука ве повикуваме на утрешните протести против насилството во Белград. Само да знаете, ништо не е случајно“, вели тој во снимката.

 

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ