среда, 24 јули 2024

Дарко Глишиќ од Вардар се пресели во Гостивар

Гостивар денеска го објави ангажманот на Дарко Глишиќ кој во овој тим пристигнува од Вардар.

Објавено на

часот

Сподели

По остварената цел со Вардар, опстанок во најдобрата македонска лига, Дарко Глишиќ реши да се пресели во Гостивар од каде доби понуда со многу подобри финансиски услови.

Покрај Глишиќ, наскоро се очекува како ново засилување Гостивар да го промовира и Константин Чешмеџиев.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ