недела, 14 јули 2024

Дарио Ивановски постави нов македонски рекорд на маратонот во Валенсија

Објавено на

часот

Сподели

Ивановски патеката долга 42,2 километри ја претрча за време од 2:11,53 часа, што е подобро за повеќе од шест минути од претходниот рекорд кој исто така беше во негова сопственост.

Победник на маратонот во Валенсија беше Сисај Лема од Етиопија со време од 2:01,48 часа. Ивановски трката ја заврши на 50. место.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ