четврток, 30 мај 2024

Возрасна туристка од Аргетина почина во Охрид

Туристка од Аргентина на возраст од 82 години е пронајдена почината во хотел во Охрид, известува МВР.

Објавено на

часот

Сподели

„На 14 мај во 07.15 часот, во СВР Охрид е пријавено дека во соба во хотел во Охрид, каде престојувала, била пронајдена почината Р.В.Б. (82) од Аргентина“, се вели во соопштението.

Лекар од Итна медицинска помош констатирал смрт без видливи траги на насилство. Увид изврши увидна екипа, информира СВР Охрид.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ