среда, 24 јули 2024

Тројца малолетници предводени од 37 годишен струмичанец нападнале млад брачен пар

37 годишниот струмичанец Е.М. (37) е осомничен дека синоќа заедно со тројца малолетници нападнале брачен пар во нивниот дом во Струмица. При нападот со повреди се здобил 23 годишниот Е.И.

Фото: Пиксабеј

Објавено на

часот

Сподели

Како што соопштија денеска од СВР Струмица, напаѓачот бил лишен од слобода и бил задржан во полициска станица, а за настанот бил запознаен и надлежниот јавен обвинител.

Во соопштението се додава дека по документирање на случајот ќе биде поднесена соодветна пријава.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ