петок, 19 јули 2024

ТМРО: Со кој пасош Палчо ги поминал границите?

Со чија патна исправа осомничениот Љупчо Палевски-Палчо ја минал српско-бугарската граница, а потоа и бугарско-турската граница? Очекувано е првата дестинација на Палчо да му биде Србија, Белград, каде според наводите на македонските надлежни органи се задржал два дена, по што веднаш организирано со возило и возач заминал за Бугарија, се вели во соопштението на ТМРО.

Објавено на

часот

Сподели

„Властите во Софија излегоа со соопштение дека такво лице не е влезено на нивна територија што го поставува прашањето со чија патна исправа, на чија држава и со каков лажен идентитет влегол осомничениот“, прашуваат од ТМРО.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ