сабота, 20 јули 2024

Тешко повреден мотоциклист на патот Кичево-Гостивар

Вчера во Кичево било пријавено дека на мaгистралниот пат Кичево-Гостивар, кај превој Стража, мотоцикл „кавасаки“ со кавадаречки регистарски ознаки, управуван од С.В. (43) од Скопје, излетал од патот. Во несреќата тешки телесни повреди добил мотоциклистот, констатирани во Комплексот клиники „Мајка Тереза“ во Скопје.

Објавено на

часот

Сподели

Извршен бил увид од увидна екипа од ОВР Кичево.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ