четврток, 18 јули 2024

СДСМ со пофалби за Спасовски и МВР

Ја поздравуваме успешната акција на Министерството за внатрешни работи, со која е фатен извршителот и целосно е расветлен грозоморниот случај со убиствата што го потресе целото општество, се вели во денешното соопштение на СДСМ.

Објавено на

часот

Сподели

Министерството за внатрешни работа со професионалност и посветеност на високо ниво, го расветли случајот поднесе кривични пријави за сторителите на монструозното злосторство.

Очекуваме во најкус можен рок сите сторители и инволвирани да бидат изведени пред лицето на правдата и да понесат одговорност за злосторството кое ја потресе целата јавноста“, соопшти СДСМ.

 
ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ