четврток, 18 јули 2024

СДСМ: ДПМНЕ да формира работна група за да продолжи дијалогот за уставни измени

Објавено на

часот

Сподели

„СДСМ ги свика своите највисоки тела и органи, формираше работна група и ги повика ДПМНЕ да се приклучат. ДПМНЕ што поскоро да формира работна група за да продолжи дијалогот за уставни измени.

Сега не е време за политички калкулации и мерење на партиските и личните рејтинзи, сега е време на одговорност, пред граѓаните, пред иднината на државата“, се вели во соопштението на СДСМ.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ