понеделник, 22 јули 2024

РКЕ: Поскапуваат бензините

Објавено на

часот

Сподели

Новата цена на еуросупер БС – 95 ќе биде 81,5 денари, еуросупер БС – 98 ќе се продава за 83,5, екстра лесното 1 (ЕЛ-1) за 69 денари за литар, а еуродизел БС (Д-Е V) и натаму ќе чини 70,5 денари за литар.

Мазутот М-1 НС ќе се продава по 40,5 денари за килограм.

Новите цени стапуваат на сила ноќеска на полноќ.

 

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ