недела, 21 јули 2024

Пронајден бегалец од затвор осуден на над 10 години затвор

Објавено на

часот

Сподели

„Синоќа во 21.30 часот, полициски службеници од СВР Куманово го лишиле од слобода С.С.(38) од Куманово. Тој бил осуден на 10 години и 10 месеци затворска казна за сторени кривични дела – тешка кражба по член 236, за разбојништво по член 237 и  за загрозување на безбедноста на сообраќајот“ по член 297 од Кривичниот законик, а бил баран по потерница за доиздржување на 6 години и 5 месеци од казната. Лицето ќе биде спроведено во Казнено-поправна установа Затвор Штип за доиздржување на казната“, информира МВР.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ