недела, 26 мај 2024
Време

Облачно со повремени врнежи од дожд

Денеска времето во Македонија ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од дожд, особено во источните делови. Наместа ќе има услови за појава на ретки грмежи. Ќе дува умерен до засилен ветер од југоисточен правец (над 60 km/h).

 

Објавено на

часот

Сподели

Во Скопје променливо облачно со повремени врнежи од дожд. Ќе дува умерен до засилен ветер од југоисточен правец.

Утре времето ќе биде сончево и топло со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен, а долж Повардарието повремено засилен ветер од југоисточен правец.

Во Скопје сончево и топло со мала до умерена облачност. Ќе дува умерен до засилен ветер од југоисточен правец.

Дневните температури ќе се движат од 19 до 28 Целзиусови степени.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ