четврток, 25 јули 2024
Верноста се исплати

Не пропуштајте да купите телефон од Редми серијата по неверојатна цена

Објавено на

часот

Сподели

Серијата Redmi Note 12 носи пет неверојатни модели – Redmi Note 12, Redmi Note 12S, Redmi Note 12 Pro, Redmi Note 12 Pro 5G i Redmi Note 12 Pro+ 5G, кои се дизајнирани да ги задоволат сите потреби на корисникот.

x

Redmi Note 12 импресонира со 12Hz AMOLED екран, додека процесорот 6nm Snapdragon® 685 и RAM меморијата од 4GB овозможуваат брзина и ефикасност. Со 64, односно 128 GB интерна меморија, овој модел овозможува доволно простор за складирање фотографии и останата мултимедијална содржина.

c

Redmi Note 12S носи неверојатно визуелно искуство на 90Hz FHD+ Amoled DotDisplay екранот. Поддржан е од MediaTek Helio G95 чипсет и 8GB RAM, кои гарантираат беспрекорен мултитаскинг и играње игри без багови. Со тројната камера од 108МР, корисниците ќе успеат да го забележат секој момент без грижи за складирањето, благодарејќи на интерната меморија од 120 GB.

c

Кога станува збор за Redmi Note 12 Pro, овој модел се издвојува со својот софистициран дизајн и врвен перформанс. Поседува 6.67″ FHD+ AMOLED DotDisplay екран со брзина на освежување од 120 Hz, главна камера од 108 МР и Qualcomm Snapdragon 732G чипсет.

c

Доколку сте во потрага по телефон кој ќе го следи вашето секојдневие, Redmi Note 12 Pro 5G е вистинскиот избор за вас. Беспрекорната работа на уредот е поддржана од MediaTek Dimensity 1080 5G. Исто така, поседува систем од тројна камера: 50MP+8MP+2MP со IMX766 сензор.

Моделот кој сепак се издвојува е Redmi Note 12 Pro+ 5G заради камерата од 200МР со OIS, како и заради процесорот MediaTek Dimensity 1080. Тука е и AMOLED екранот од 120 Hz, како и 120W HyperCharge полначот со кој ќе го наполните телефонот до 100% за само 19 минути. Исто така, овој уред овозможува и неверојатно аудио-визуелно искуство, благодарејќи на Dolby Vision® и Dolby Atmos®.

Уште еден модел кој можете да го купите по намалена цена е Redmi 12, кој поседува неверојатен 6.79″ FHD+ DotDisplay екран со 90Hz Adaptive Sync. Овој дисплеј, со резолуција од 2460х1080 овозможува напредно искуство на гледање видео содржина, играње игри, читање или други активности. Телефонот е со SGS Low Blue Light сертификат, а Reading mode 3.0 им овозможува на корисниците да уживаат во содржините без дополнително напрегање на очите.

Искористете ја оваа неверојатна понуда во период од 14. август до 10. септември, бидејќи количините се ограничени. Повеќе информации за промоцијата погледнете на линкот.

 

                                                                                                                                          Комерцијален текст

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ