среда, 29 мај 2024

МВР: Љупчо Палевски пренесен е во КПУ затвор Скопје

Министерството за внатрешни работи соопшти дека службеници од Секторот за меѓународна полициска соработка на МВР во соработка со турската полиција денеска го завршија процесот на екстрадиција од Република Турција на Љупчо Палевски (59) од Скопје, за кого беше распишана меѓународна потерница за истрага за кривични дела „грабнување” и „убиство“ по издадена наредба XV KO бр 3047/23 од Основното јавно обвинителство Скопје.

Објавено на

часот

Сподели

 Лицето е пренесено во КПУ затвор Скопје, соопшти МВР.
ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ