понеделник, 22 јули 2024

Мурињо одбил богата понуда од Саудиска Арабија за да остане во Рома

Објавено на

часот

Сподели

Во моментов се случува вистинска инвазија на Саудијци кои сакаат да однесат колку што е можно повеќе играчи и тренери од Европа во нивните клубови. 

Понуда добил и Жозе Мурињо, понудата била многу висока, но Португалецот не бил заинтересиран за работа во Саудиска Арабија.

Приоритет за него бил проектот на Рома, со италијанскиот клуб има договор до јуни 2024 година, а се зборува дека би можел да потпише и нов договор.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ