среда, 29 мај 2024

Манчестер јунајтед го победи Њукасл, Челси подобар од Брајтон (ВИДЕО)

Манчестер јунајтед со 3-2 славеше над Њукасл, Челси дојде до гостински триумф кај Брајтон од 2-1 и ја продолжи одличната форма.

Објавено на

часот

Сподели

Манчестер јунајтед поведе во 31. минута со гол на Маино, по четири минути игра во вториот дел Гордон изедначи на 1-1.

Во 57. минута Диало го врати водството на Јунајтед, а Хојлунд во 84. минута зголеми на 3-1. Њукасл во судиското продолжение даде гол преку Хал за конечни 3-2.

Кол Палмер во 34. минута донесе водство за Челси од 1-0, а Нкунку во 64. минута зголеми на 2-0.

Во судиското продолжение Дани Велбек намали на 2-1.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ