недела, 14 јули 2024

Хари Локвенец, директорот на Железници поднесе оставка

Објавено на

часот

Сподели

Локвенец беше на функцијата директор од ноември 2020 година.

Неофицијално, оставката на Локвенец е прифатена на денешната владина седница, а на негово место доаѓа Зоран Трифуновски.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ