недела, 14 јули 2024

Дете искасано од улично куче во Драчево

Вчера во 15.40 часот во полициската станица Драчево, Б.С.(35) од Скопје пријавила дека во Скопје нејзиниот малолетен син бил каснат од куче скитник.

Објавено на

часот

Сподели

Полицискиот билтен е секојдневно полн со вакви пријави, но овој проблем никако да се реши.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ