сабота, 25 мај 2024

42-годишна жена била физички нападната од сопругот и свекорот

Жена на возраст од 42 години денеска во СВР Скопје пријавила дека во домот на подрачјето на Бутел била физички нападната.

Објавено на

часот

Сподели

„Според пријавеното, таа била нападната од нејзиниот сопруг Ф.Ч. и од нејзиниот свекор Ј.Ч., при што сопругот употребил и тврд предмет. Се преземаат мерки за расчистување на случајот“, соопшти МВР.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ