недела, 21 јули 2024
Поранешниот амбасадор во ОБСЕ со порака до американската амбасада

Зеколи: Македонија е засолниште на корумпираните политичари

Објавено на

часот

Сподели

„Пред едвај еден месец медиумите го обелоденија корупцискиот скандал на Соравија со А. Ахмети. Месец подоцна, оние кои држат предавања за ‘опасноста од корупција’ не можеа да се грижат помалку и да ни мавтаат во лице со средбата со Али. Ескобар е Ескобар“, напиша Зеколи.

При тоа тој не прецизираше на кого мисли кога вели „оние кои држат предавања за опасноста од корупција“.

Освен ова Зеколи, ставајќи линк до X (твитер) профилот на Амбасадата на САД во земјава порача дека Македонија е засолниште на корумпираните политичари.

м

 

Насловна фотографија: DW/K. Blazevska

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ