сабота, 20 јули 2024

Затворени патните правци Македонска Каменица-Делчево и Подмоље-Охрид

Објавено на

часот

Сподели

И на двата патни правци поставена е соодветна сообраќајна сигнализација.

На останатите државните патишта сообраќајот се одвива непречено по претежно суви коловози, со умерен интензитет на патните правци надвор од градските средини.

На граничните премини од македонска страна нема подолги задржувања за влез и излез од државата.

АМСМ препорачува прилагодена брзина на движење, почитување на поставената сообраќајна сигнализација и внимателно управување со возилата, особено на патиштата низ котлините, речните долини и клисурите, каде има можност од појава на одрони. Ова посебно се однесува за делниците Катланово – Велес, Маврово – Дебар – Струга, Виница – Берово и Кочани – Делчево.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ