четврток, 18 јули 2024

Загина работник во Макстил

Објавено на

часот

Сподели

„Ја информираме јавноста дека денеска во утринските часови се случи несреќа во производствениот погон на Макстил каде животот го загуби наш вработен. Веднаш беа алармирани сите надлежни служби кои направија записник од настанот и е започната истрага за причините за несреќата.

Макстил ги отстапува сите свои човечки и материјални ресурси, за помош во истрагата за откривање на причините за оваа несреќа. Нашите мисли и целосна поддршка се со семејството на нашиот колега“, се вели во соопштението од Макстил. 

 
ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ