вторник, 16 јули 2024

Вратено е македонското знаме на Кораб (ВИДЕО)

Вратено е македонското знаме на врвот Голем Кораб. На социјалните мрежи е објавена снимка од промената на знамето.

Фото: социјални мрежи

Објавено на

часот

Сподели

МКД.мк вчера објави дека албанскиот државјанин Изет Шулку со своите пријатели од врвот на Голем Кораб го симнаа македонското знаме и го закачија албанското.

Министерството за внатрешни работи вчера го провери идентитетот на сторителот што го отстрани македонското знаме од јарболот на Кораб и најави дополнителни мерки за расчистување на случајот.

„Министерството за внатрешни работи ја информира јавноста дека по преземените мерки од страна на Одделот за компјутерски криминал, утврдено е дека се работи за лице што не е државјанин на РСМ“, соопшти МВР.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Мк Пиреј (@mk.pirej)

 

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ