сабота, 13 јули 2024

Албански планинари го отстранија македонското и го закачија албанското знаме на врвот на Кораб (ВИДЕО)

Извесен Изет Шулку, според фејсбук-профилот албански државјанин, пред два дена со група планинари го отстранија македонското знаме и го закачија албанското. Се разбира ваков чин ако не се објави на фесјбук, според многумина корисници на оваа социјална мрежа, се е џабе.

Објавено на

часот

Сподели

„Кораб е на Албанија и таму нема место за македонското знаме“, напиша Шулку на својот фејсбук-профил и го објави видеото.

Ја очекуваме официјалната реакција на МВР за овој инцидент.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ