вторник, 16 јули 2024

Во Индија се урна огромен мост при изградба, по втор пат (ВИДЕО)

Објавено на

часот

Сподели

Ова е втор пат како мостот Султангањ се урива од почетокот на изградбата во 2017 година, а првпат се случи во април минатата година. Сѐ уште не е познато зошто мостот се урна минатата година или дали овие проблеми се отстранети. Вчера главниот министер на Бихар Нитиш Кумар нареди истрага за инцидентот, јавува Си-ен-ен.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ