сабота, 20 јули 2024

Утре и за викенд потопло, од понеделник постудено

Објавено на

часот

Сподели

Минималната температура утре ќе се движи од 0 до 8 степени, а максималната од 13 до 17 степни целзиусови.

Во сабота минималната температура ќе биде во интервал од 3 до 9 степени, а максималната од 13 до 19 степени.

Под влијание на влажен бран во недела ќе има локални врнежи од дожд, а ветерот ќе се промени во северен и долж Поварадрието ќе засилува. Од понеделник температурата повторно ќе се намали.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ