четврток, 25 јули 2024

Украл тико, полицијата го пронајде

Полицијата го пронајде крадецот на возило марка тико кое го украл во Битола, синоќа пред полноќ.

 

Фото: СВР Битола

Објавено на

часот

Сподели

Полицијата го лишила од слобода Е.А.(33) од Битола. Тој се сомничи дека синоќа, во периодот од 22 до 24 часот одзел патничко возило марка тико со битолски регистарски ознаки, сопственост на З.Т.(48) од Битола. Возилото било пронајдено и вратено на сопственикот, а лицето било приведено во полициска станица, велат од МВР. 

По целосно документирање на случајот, против него ќе биде поднесена соодветна пријава. 

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ