вторник, 23 јули 2024

Третолигашот кој му пресуди на Баерн, го исфрли и Ајнтрахт од германскиот куп

Германскиот третолигаш, Сарбрикен приреди уште едно големо изненадување во Купот на Германија откако денеска со 2-0 го совлада тимот на Ајнтрахт.
 

Објавено на

часот

Сподели

Во претходното коло Сарбрикен направи вистинска сензација откако го елиминираше Баерн Минхен, а истиот тим сега покажа дека тоа не било само среќа.

Со голови на Брункер и Кербер во второто полувреме го совладаа Ајнтрахт Франфкурт со 2-0 и се пласираа во четвртфиналето од купот.

Во ист термин се играше и мечот меѓу Баер Леверкузен и Падерборн, фаворитот славеше со 3-1.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ