вторник, 23 јули 2024

Српските медуими полни со апели за исчезнувањето на 14-годишната Вања од Скопје

Објавено на

часот

Сподели

Блиц, Ало, Телеграф, Нова, Курир, Мондо и други медиуми и портали, како и на социјалните мрежи во детали пренесуваат за исчезнатато девојче од Скопје, со сите потребни податоци, за возраста, личниот опис, начинот на кој изчезнала и соопшението на македонското МВР.

Се наведува и апелот на нејзините родители Зорица и Александар, секој кој има какви било информации да се обрати до најблиската полициска станица.

„Скопјанката Вања Горчевска (14) исчезна пред три дена, а во потрагата по девојчето по кое трага целиот регион сега се вклучи и Интерпол. Фотографиите на Вања се споделуваат на социјалните мрежи низ целиот регион. Информации за нејзиното исчезнување беа објавени и на платформата „Find Me“, која е дел од мрежата „Amber Alert“ во Европа“, соопштија српските медиуми.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ