вторник, 23 јули 2024

Србљак се пласира во второто коло на фјучрсот во Куршумлиска Бања

Објавено на

часот

Сподели

Србљак победи со 2-1 во меч кој траеше 2 часа и 37 минути. Првиот сет му припадна на Македонецот со 6-3, но Србинот потоа одговори со одлична игра и сет кој му припадна нему со убедливи 6-1.

Во третиот решавачки сет Србљак победи со 6-4 и го доби мечот со 2-1 во сетови.

Србљак е во серија од три победи, откако триумфираше и на два квалификациски меча за да дојде до главниот турнир.

Во второто коло Македонецот ќе игра против Жоао Едуардо Шиесл од Бразил кој со 2-0 во сетови го совлада Стефан Поповиќ од Србија кој беше 7ми носител.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ