сабота, 20 јули 2024
Време

Сончево сo температури до 33 степени

Објавено на

часот

Сподели

    Во Скопје, слично време со  умерен, повремено и засилен ветер од северен правец. Минималната температура ќе се спушти до 16, а максималната ќе достигне 30 степени.

    c

    За следните денови, синоптичарите најавуваат период на претежно стабилно време со умерен, повремено засилен северен ветер. Во вторник и во среда ќе има услови за локална нестабилност со краткотраен пороен дожд и грмежи. Температурата ќе биде во постепен пораст. 

    ТОП ВЕСТИ

    ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ