недела, 21 јули 2024
Време

Сончево со мала облачност

Објавено на

часот

Сподели

Во Скопје сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец.

џ

Утре времето ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер од северен правец, особено изразен долж Повардарието и во североисточните делови каде на места ќе засилува. Во Скопје сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува умерен ветер од северен правец. Дневните температури ќе се движат од 26 до 36 Целзиусови степени.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ