недела, 14 јули 2024
Време

Сончево и тополо, попладне дожд и грмежи

Времето во Македонија денеска ќе биде сончево и многу топло со мала до умерена облачност. Попладне ќе има локална појава на пороен дожд и грмежи, претежно во западните делови од земјата ќе има и наместа подолготраен дожд со засилен ветер и грмежи. УВ индексот ќе биде 8.

Објавено на

часот

Сподели

Во Скопје сончево и многу топло со мала до умерена облачност. Попладне во делови од котлината можна е појава на пороен дожд, грмежи и засилен ветер.

Утре претпладне времето ќе биде сончево и многу топло со мала до умерена облачност. Попладне ќе биде нестабилно со пороен дожд и грмежи, локално во форма на невреме. Дневните температури ќе достигнат до 37 Целзиусови степени.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ