сабота, 13 јули 2024
Време

Сончево и топло, во западните делови на Македонија попладне дожд

Времето во Македонија денеска ќе биде сончево и многу топло со мала локална облачност. Попладне во западните делови ќе има појава на локален пороен дожд проследен со грмежи и со услови за краткотрајно невреме. Ќе дува слаб до умерен ветер од североисточен правец. УВ индексот ќе биде 9.

Објавено на

часот

Сподели

Во Скопје сончево и многу топло со мала облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец.

И утре времето ќе биде сончево и многу топло со мала локална облачност со температури до 40 Целзиусови степени. Ќе дува слаб до умерен ветер од североисточен правец.

 

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ