сабота, 13 јули 2024
Време

Сончево и топло со температури до 36 степени

Објавено на

часот

Сподели

Во Скопје сончево со мала облачност и со слаб до умерен ветер од северен правец. Минималната температура ќе се спушти до 18, а максималната ќе достигне 34 степени.

x

Под влијание на топла воздушна маса во следните денови времето ќе биде претежно стабилно со пораст на дневната температура, која од четврток до недела во најголем дел од земјава ќе надминува 35 степени.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ