вторник, 23 јули 2024
Време

Сончево и топло, попладне локален дожд и грмежи

Објавено на

часот

Сподели

Во Скопје сончево и многу топло со мала до умерена облачност, попладне во делови од котлината ќе има услови за појава на пороен дожд со грмежи и засилен ветер. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец.

ц

И утре времето ќе биде сончево и многу топло со мала до умерена локална облачност. Попладне ќе има услови за локална појава на краткотраен дожд со грмежи. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од северен правец. Во Скопје сончево и многу топло со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец.

Дневните температури ќе се движат од 30 до 38 Целзиусови степени.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ