недела, 14 јули 2024
Време

Сончево и студено, утре дожд

Објавено на

часот

Сподели

Во Скопје времето ќе биде сончево и многу студено со мала облачност. Максималната температура ќе достигне 3 степени.

х

Утре времето ќе биде облачно со врнежи од дожд, а на планините и на некои повисоки места од снег. Врнежите ќе започнат во западните делови, каде ќе бидат пообилни, а во текот на денот ќе се прошират насекаде. На планините на северозапад се очекува позначително зголемување на снежната покривка. Ќе дува умерен до засилен ветер од јужен правец, најизразен вдолж Повардарието.

Во Скопје облачно, околу пладне и попладне со повремени врнежи од дожд. Дневните температури ќе се движат од 4 до 10 Целзиусови степени.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ