недела, 14 јули 2024

Снегот го забрани сообраќајот за тешки товарни возила на Ѓавато

На магистралниот пат А-3, Битола-Ресен, на планинскиот превој „Ѓавато“, поради обилни врнежи на снег и задржување на истиот на коловозот, вечерва воведена е забрана за движење на товарни моторни возила.

 

Објавено на

часот

Сподели

Како што соопшти Авто мото сојузот на Македонија, забраната почна од 18:35 часот

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ