недела, 14 јули 2024

Словенечката претседателка Мусар денеска на средби со Пендаровски, Џафери и Ковачевски

Објавено на

часот

Сподели

Пирц Мусар ќе биде пречекана со највисоки државни и воени почести на официјална церемонија во Кабинетот на претседателот, по што ќе следува тет-а-тет средба на претседателите Пендаровски и Пирц Мусар и пленарен состанок на делегациите на Македонија и Словенија.

Во рамки на посетата, како што соопшти кабинетот на Пендаровски, во црквата „Св. Спас“ во Скопје двајцата претседатели ќе положат венци на гробот на Гоце Делчев

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ