недела, 21 јули 2024

РКЕ: Поевтинуваат бензините

Објавено на

часот

Сподели

Новата цена на еуросупер БС – 95 ќе биде 80 денари, еуросупер БС – 98 ќе се продава за 82, екстра лесното 1 (ЕЛ-1) за 67,50, а еуродизел БС (Д-Е V) и натаму ќе чини 69 денари за литар.

Мазутот М-1 НС ќе се продава по 39,604 за килограм.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ