четврток, 25 јули 2024
Време

Претпладне сончево, попладне дожд и ветер

Објавено на

часот

Сподели

Во Скопје променливо облачно, а попладне ќе биде нестабилно со пороен дожд и грмежи. Во делови од котлината ќе има услови за појава на невреме со засилен ветер и појава на град. Маскималната температура ќе достигне до 28 степени.

До крајот на викендот и на почетокот на следната седмица во попладневните часови на повеќе места ќе биде нестабилно со пороен дожд и грмежи. Локално процесите ќе бидат поинтензивни во форма на невреме со пообилен дожд за кратко време (над 20 литри на квадратен метар), електрични празнења, силен ветер (над 60 километри на час) и изолирана појава на град.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ