четврток, 18 јули 2024
Време

Претладне сончево, попладне нестабилно

Објавено на

часот

Сподели

Во Скопје претпладне сончево со мала до умерена облачност, попладне нестабилно со пороен дожд и грмежи. Во делови од котлината ќе има услови за појава на невреме со засилен ветер и изолирана појава на град. Скопје 29 Целзиусови степени, Маврово 20, Охрид 24, Битола 26, Крива Паланка 24, Берово 23, Кавадарци 29, Дојран 30.

Утре претпладне времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Попладне ќе биде нестабилно со пороен дожд и грмежи. Локално процесите ќе бидат поинтензивни во форма на невреме со пообилен дожд за кратко време, електрични празнења, силен ветер и појава на град.

Во Скопје претпладне сончево со мала до умерена облачност, попладне нестабилно со пороен дожд и грмежи. Во делови од котлината ќе има услови за појава на невреме со засилен ветер и изолирана појава на град. 

Дневните температури ќе се движат од 20 до 30 степени.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ