сабота, 13 јули 2024

Прекин на водоснабдувањето од Студенчица поради дефект

Прекин на водоснабдувањето во населените места кои се снабдуваат со вода од регионалниот водоснабдителен систем Студенчица, поради дефект на територија на Општина Прилеп.

Објавено на

часот

Сподели

Како што соопштуваат од крушевското ЈП „Комуна“, станува збор за крушевските дела Пресил, Св. Митрани, Врбоец, Норово, Алданци, Саждево, Јакреново, Борино и Белушино, односно за целосната територија која ја покрива овој водоснабдителен систем.

-Утрово добивме известување од Студенчица дека ќе работат на дефект во Општина Прилеп и водата ќе биде во прекин се до надминување на проблемо, велат од ЈП „Комуна“

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ